Značka a dědictví

Zrození legendy staré myslivecké

Legenda o vzniku značky vykresluje pány Bramsche a Eckelmanna jako zanícené lovce, již nezřídka pobývali na nedalekém loveckém zámečku hraběte Ledeboura a účastnili se honů. Během jedné takové lovecké výpravy údajně nabídl vrchní myslivec panské družině na zahřátí jakýsi lahodný nápoj vlastní výroby, s nímž sklidil tak velký úspěch, že si Eckelmann žádal od myslivce recepturu.

Avšak myslivec byl neoblomný, tedy alespoň do té doby, než mu nabídli, že se stane tváří, která bude daný nápoj hlídat a provázet. Je zřejmé, že tato specialita vyráběná ze žitného destilátu se pálila již o staletí dříve než se začala vyrábět ve „velkém“ v nově vybudovaném lihovaru. Ať již tomu bylo jakkoli, továrna byla zapsána 15. března 1848 v Krásném Březně. Nápoj se nejprve jmenoval Alter Korn, neboli Stará žitná, a už od svých počátků měl na lahvích vyobrazeného muže v zeleném klobouku. Samotný obchodní název Stará myslivecká se ustálil až po druhé světové válce. Unikátní a ojedinělá receptura se za celou dobu nezměnila a oprávněně patří k českým klenotům, které se dědí po generace. Její přísady dodnes zůstávají pečlivě tajeny a zná je jen několik málo lidí.

více informací

Vydejte se na cestu staré myslivecké

Stará myslivecká je zcela unikátním českým produktem s historií sahající daleko před rok 1847, dokonce se hovoří již o 16 století. V roce 1847 se tato specialita začala vyrábět v nově vybudovaném lihovaru v Krásném Březně a od této doby se díky větší kapacitě výroby rozšířila i za hranice Čech. Ten, kdo ji ochutnal, potvrdí, že si ji zamilujete již při prvních doušcích. Překvapí vás její chuť, předčí vaše očekávání, osloví vás velkoryse ušlechtilou vůní. To, co ji odlišuje od všech ostatních alkoholických nápojů, je její dlouho trvající chuť a jemné aroma. U této značky zlidovělo označení „česká whisky“ Důvodem je skutečnost, že kdo mysliveckou ochutnal, tak jí spontánně zařadil do kategorie whisek.

Za touto chutí a vůní stojí skuteční lidé z výroby. Receptura Staré myslivecké je stále pečlivě střeženým tajemstvím, které dodnes zná pouze pět lidí. Jedním z nich je i náš master blender Roman Petruš. Ten každý den kontroluje probíhající proces zrání a kvalitu ojedinělé kombinace pečlivě vybíraných ingrediencí. Ty jsou po staletí smíchávány ve stále stejném poměru a za dodržování stále stejného výrobního postupu. Ačkoli i při výrobě Staré myslivecké se technologie modernizují, jedno však zůstává stejné. Tím je vášeň a láska k tomuto nápoji, která je otiskována do každé kapky, každé její součásti.

Základem Staré myslivecké je pečlivě vyráběný destilát, který v případě Staré myslivecké Reserve zraje v dubových sudech po dobu tří let. Teprve pak je tento ušlechtilý destilát smícháván s výluhy ze sušeného ovoce a směsi exotických ovocných plodů. Poměr jednotlivých druhů ovoce je přísně střežený stejně tak jako prvotřídní kvalitativní parametry výsledného macerátu, které jsou vždy stejné dle originální receptury. Až nyní může celá směs začít zrát ve velkých sklepeních v dubových sudech, které patří mezi vůbec největší využívané dřevěné sudy v Čechách. Teprve po mnoha měsících se dostává k vám, kdy vůně a chuti jednotlivých složek jsou dokonale promíseny a prolnuty.

Na Starou mysliveckou se prostě můžete spolehnout. Bude chutnat vždy stejně.

více informací

Stará myslivecká ORIGINAL Tajemství skryté za rouchem přírodních výluhů z ovoce

Stará myslivecká je zcela unikátním ryze českým nápojem s historií sahající daleko před rok 1847, dokonce se hovoří již o 16 století. Základ Staré myslivecké Original tvoří pečlivě vybrané destiláty smísené s přírodními výluhy ze sušeného ovoce (švestek, hrušek, meruněk,..) . Přesné složení a poměry těchto přísad jsou po staletí pečlivě střeženy a za celou dobu trvání je zná jen pět vybraných lidí.

Směs destilátů a přírodních výluhů z ovoce je po smíchání ukládána nejméně na dobu 3 měsíců do dubových sudů, kde díky zrání nabývá na vyrovnanosti a harmonii.

Stará myslivecká tak dozrává v nezaměnitelný nápoj s whiskovým charakterem a proto zlidovělo označení „česká whisky“.

Barva: jantarově zlatá
Vůně: svůdně kořenitá s doteky sadového ovoce
Chuť: lahodná se sametově jemnou ovocností, podtržená ostřejšími, dřevitými tóny typickými zejména pro skotské whisky

Stará myslivecká po celou dobu své existence sbírala ocenění na mnoha mezinárodních výstavách.

více informací

Stará myslivecká RESERVE jedinečná jemná chuť

Stará myslivecká je zcela unikátním ryze českým nápojem, jehož historie sahá do začátku 16. Století. Základ Staré myslivecké tvoří pečlivě vybraný destilát, který zraje v dubových sudech společně s přírodními výluhy ze sušeného ovoce. Přesné složení a poměry těchto přísad jsou po staletí pečlivě střeženy. Vedle oblíbené Staré myslivecké originál vyzrála k dokonalosti ušlechtilejší RESERVE. Unikátní výrobní postup dvojího zrání ve vybraných sudech z bílého dubu po dobu čtyř let je to, co odlišuje Reserve od známější Staré myslivecké originál.

Reserve zraje celkem 4 roky v dubových sudech. Nejprve ušlechtilý destilát zraje ve vybraných sudech z bílého dubu 3 roky. Posléze je tento destilát smíchán s přírodními výluhy ze sušeného ovoce a znovu uložen do dubových sudů na dobu jednoho roku. Výsledkem je jedinečná jemná chuť whiskového charakteru s hřejivým dozvukem sadového ovoce. Doslova gentlemanská záležitost.

Barva: kovově měděná
Vůně: nasládlá, zaoblená s lehkým závojem dřeva s rozeznívajícím se zvukem vyzrálosti
Chuť: vrstevnatá, vyzrálá a plná života s jemně se prosazujícími dřevitými tóny a sladce hřejivým dozvukem sadového ovoce

Objevte i vy lahodnost tohoto nápoje, objevte Starou mysliveckou Reserve.

více informací

Život plný inspirace

Oblibu Staré myslivecké za celou dobu existence její výroby potvrzují nejen statistiky, kdy se ročně vyprodukuje kolem tří milionů lahví, ale i fakt, že mnohokráte zazářila po boku význačných osobností a stala se součástí české kinematografie.

Stará myslivecká je mužská záležitost.  Je nápojem, který po generace spojuje a utužuje přátelství převážně mužů. Je to specialita, která se pije při slavnostních příležitostech, ale také jen tak, když se chceme bavit a užívat si, sdílet čas s přáteli. Nejednomu z nás vyvstanou ve vzpomínkách příjemné chvíle, u kterých byla přítomna stará známá Stará myslivecká.

Nezáleží na tom, zda to bylo, když jsme sjížděli vodu, popíjeli drinky s přáteli na chatě nebo při grilování na zahradě. Jsou to chvíle, kdy nás Stará myslivecká zahřála. No řekněte sami. Nebyli jste více překvapeni, když jste ochutnali grog namísto z tuzemáku se základem ze Staré myslivecké? Co je však důležitější, že to byly a vždycky jsou chvíle, kdy nám bylo dobře, chvíle, kde panuje nezištnost, kde se cítíte dobře, protože najednou pominou rozdíly mezi tím, kdo má jaké vzdělání, povolání, majetek. Jsou to vzácné chvíle, kdy nevnímáme nic jiného než dobrou náladu, žertování, teplo přátelského rozhovoru, jsou to chvíle, kdy nám je prostě dobře. Na Starou mysliveckou se můžete spolehnout. Spojuje i to, co je zdánlivě nespojitelné. Užijte si chvil se Starou mysliveckou. Je tu jen pro vás. Byli jsme tu a budem.

více informací

Míchání umění přetrvávající generace

Míchané nápoje získávají stále větší oblibu. Stará myslivecká je skvělým základem pro mnohé nápoje, které se hodí k nejrozmanitějším příležitostem. Může být kombinována s nejrůznějšími ingrediencemi, jinými alkoholickými nebo nealkoholickými nápoji. A výsledek?

Výsledek bude stát zcela jistě vždycky za to. S koktejly, jejichž součástí je Stará myslivecká, zazáříte bezpochyby při každé příležitosti. Vyzkoušejte některý z chlazených míchaných nápojů, jako je Myslivec s tonikem, s bazalkou, brusinkovým džusem nebo zázvorovým pivem. V chladnějších měsících Vám pak přijde k chuti jistě grog, jehož základem je právě Stará myslivecká.

Ideální prožitek se poté skrývá v servisu na kostkách ledu, při němž nejlépe vynikne ona strhující jemnost prémiové řady Staré myslivecké Reserve. Působení ledu totiž podobně jako u některých
whisky rozkapávaných vodou nebo servírovaných na ledu nijak negativně neovlivňuje chuťový profil. Díky svému charakteru, v němž se snoubí ovocná chuť s nádechem dřeva, se Stará myslivecká
zcela jistě uplatní i v náročných míchaných nápojích v kombinaci s meruňkami či jablky.

více informací

VYDEJTE SE NA CESTU STARÉ MYSLIVECKÉ

Stará myslivecká je zcela unikátním českým produktem s historií sahající až do roku 1847. To, co ji odlišuje od všech ostatních alkoholických nápojů, je její chuť a aroma.

více informací

Zrození legendy Staré myslivecké

Stará myslivecká patří k tradičním českým, po dlouhá desetiletí oblíbeným, nápojům. Její historie se píše od roku 1847, kdy Ludwig Bramsch s bratry Eckelmannovými vystavěli továrnu na výrobu lihu, kvasnic a likérů.

více informací