Aktuality

ČESKÁ LEGENDA POTVRZUJE NEJVYŠŠÍ KVALITU I V LETOŠNÍM ROCE (2020) zlatou medailí Z vitoriA ze ŠPANĚLSKA!

VYDRAŽILI JSME STAROU ŽITNOU MYSLIVECKOU SINGLE BARREL ZA NEUVĚŘITELNÝCH 35 000 KČ

Na akci Golf pro PARAPLE jsme vydražili vzácnou Starou žitnou mysliveckou Single Barrel ze soukromé sbírky majitele Palírny U Zeleného stromu za neuvěřitelných 35 000 Kč. V rámci akce se dražily i další skvosty jako hokejka Jaromíra Jágra či vzácné hokejové dresy od Jaroslava Špačka, Dušana Salfického a Jana Čalouna. Výtěžek z této akce bude použit na službu pobytové sociální rehabilitace.

NOVÁ LÁHEV STARÉ ŽITNÉ MYSLIVECKÉ RESERVE VYHRÁLA SOUTĚŽ OBAL ROKU 2019

Stará žitná myslivecká Reserve, přední značka prostějovské Palírny U Zeleného stromu, se může pochlubit dalším oceněním. Její nová láhev totiž získala titul Obal roku 2019.

Láhev Staré žitné myslivecké Reserve prošla v roce 2019 výrazným redesignem. „Chtěli jsme, aby maximálně reflektovala charakter nápoje. Všechny prvky na láhvi mají navíc svou symboliku. Dohromady odkazují na 500letou historii Palírny U Zeleného stromu a také tradici samotného žitného destilátu Stará žitná myslivecká,“ říká Boris Rajdl, marketingový manažer Palírny U Zeleného stromu. Porotci soutěže Obal roku nejvíce ocenili propojení etikety s vylisovanými nápisy v horní a dolní části obalu. Číslo 1518 pod hrdlem láhve odkazuje na rok založení palírny. V tom roce udělil český pán Vilém II. z Pernštejna prostějovskému domu U Zeleného stromu právo vyrábět vlastní pálenku. Spodní část obalu zdobí jeho podpis. Nechybí ani písmeno „P“ stylizované do tvaru stromu, z jehož levé strany vyrůstají větve a které je zároveň logem Palírny. Novou láhev pro Starou žitnou mysliveckou Reserve navrhlo designérské studio O-I Czech Republic. Palírna U Zeleného stromu ji představila na jaře 2019. „Od prvopočátku jsme na redesignovaný vzhled zaznamenali pozitivní ohlasy od našich zákazníků. Prodej Reservy se od té doby dvojnásobně zvýšil. Proto jsme velmi rádi, že novinku nyní ocenila také odborná veřejnost,“ doplňuje Boris Rajdl. Prestižní soutěž Obal roku je jedinou svého druhu u nás a na Slovensku. Její historie sahá až do 70. let minulého století. Přihlásit se do ní mohou české firmy, které se podílejí na zajímavém obalovém řešením. Soutěž si klade za cíl vyzdvihovat a podporovat nejlepší nápady, inovace a technologie v sektoru balení. Během galavečera jsou při vyhlašování výsledků slavnostně oceněni obaloví konstruktéři a designéři, kteří se na vítězných návrzích podíleli.

Nejstarší evropská Palírna U Zeleného stromu slaví 502 let od založení! Stočili jsme limitovanou výroční edici Single Barrel po Cabernet Sauvignon.

Při příležitosti oslavy 502 let založení palírny jsme stočili symbolických 502 lahví Staré žitné myslivecké Single Barrel a pro návštěvníky otevřeli exkurzní trasu.

Příprava výroční Staré žitné myslivecké Single Barrel započala už před osmi lety. „Chtěli jsme pro tuto událost připravit něco jedinečného. V roce 2012 jsme proto základ naší tradiční Staré žitné myslivecké uložili do vybraného sudu, v němž dříve odpočíval Cabernet Sauvignon. Po letech zrání teď tuto limitku za přítomnosti významných hostů ručně stočíme do symbolických 502 lahví, čímž symbolicky podtrhneme tuto přes půltisíciletí trvající tradici výroby ŽITNÝCH destilátů, která se s naší palírnou neodmyslitelně pojí už od roku 1518,“ říká ředitel prostějovského výrobního závodu Palírny U Zeleného stromu Michal Šoman.

Prémiová Stará žitná myslivecká Single Barrel je výjimečná tím, že nezraje v sudech po bourbonu ani cherry nebo cideru, ale právě po francouzském Cabernet Sauvignon. „Vzácné sudy, v nichž byl tento limitovaný Single Barrel osm let uložen, pochází ze střední Francie, z oblasti Limousin. V ústech se tak po ochutnání ukáže lehká ovocná sladkost s chutí černého rybízu a ostružiny. Konec je vytrvalý a jemně kouřovitý po tabáku se špetkou vanilky a sladkého sadového ovoce,“ vysvětluje, vrchní palírník Roman Petruš, který se ručního stáčení pálenky sám osobně ujme.

Ve stejný den, tedy v sobotu 4. července, se také veřejnosti otevřou brány prostorů Palírny U Zeleného stromu a nejstarší palírna v Evropě tak zahájí novou turistickou sezonu.

Česká legenda potvrzuje nejvyšší kvalitu i v letošním roce. Zlato ze Španělska!

Své pětisetleté zkušenosti a český um předvedla v plné parádě na mezinárodní soutěži Catavinum World Wine & Spirits Competition prostějovská Palírna U Zeleného stromu s výrobkem Stará žitná myslivecká RESERVE. Získala zlatou medaili a umístila se jako jediný zástupce z České republiky.

Palírna U Zeleného stromu vybojovala zlatý kov v početné mezinárodní konkurenci se svou tradiční českou Starou žitnou mysliveckou RESERVE. „Loni to bylo zlato z Polska a Číny a díky této medaili ze Španělska můžeme letos oslavit zlatý hattrick. Řídíme se pravidlem, že dodržování nejvyšší kvality našeho původního českého destilátu se vyplácí a díky četným oceněním nás o tom přesvědčuje i uznávaná odborná veřejnost z mezinárodního prostředí,“ říká Pavel Kadlec, ředitel Palírny U Zeleného stromu.

Experti na čtyřleté Reservě ohodnotili především výjimečně jemnou chuť zralého žita, kterou doplňuje jemný náznak vanilky. V závěru se po ochutnání rozvíjí sladká vůně s hřejivým nádechem sadového ovoce.

Stará žitná myslivecká naděluje dárky společně s rádiem Frekvence 1

Příběh StarÉ žitnÉ mysliveckÉ

Získáváme ocenění po celém světě!

Stará žitná myslivecká RESERVE - „Tak ať se má jako v žitě.“

Stará žitná myslivecká/RESERVE - Legenda v nové láhvi

Stará žitná myslivecká reserve - mužská záležitost

Příběh nejstarší evropské palírny